17-18 листопада проводилася XV Міжнародна науково-практична конференція

17-18 листопада проводилася XV Міжнародна науково-практична конференція

Програма конференції 17-18.11.22

У відповідності до плану МОН України на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка 17-18 листопада 2022 року проводилася ХV Міжнародна науково-практична конференція “Спеціальна і інклюзивна освіта: проблеми та перспективи”

Основні питання, що пропонувалися для обговорення:

1. Історичний шлях становлення спеціальної і інклюзивної освіти в Україні та за кордоном.
  2. Система підготовки конкурентоздатних фахівців у галузі спеціальної і інклюзивної освіти.
  3. Діагностика,  психокорекція і психоконсультування в системі спеціальної та інклюзивної освіти.
  4. Логопедична робота в системі спеціальної і інклюзивної освіти.
  5. Система роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами.
  6. Інноваційні технології та організація навчально-виховної, корекційно-розвивальної і реабілітаційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах спеціальної та інклюзивної освіти.
  7. Соціальна реабілітація та соціальна підтримка осіб з атиповим розвитком.
  8. Система підготовки конкурентоздатних фахівців спеціальної і інклюзивної освіти.

З вітальним словом виступили:

Миронова Світлана Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Торбін Григорій Мирославович, доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи Українського державного університету імені Михайла Драгоманова

Шеремет Марія Купріянівна, почесний академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, віце-президент ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів України»

Гаврилов Олексій Вікторович, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри логопедії та спеціальних методик Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Басюк Дарія Іванівна, доктор економічних наук, професор, директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації. Тема доповіді: “Місія Освітнього Хабу в умовах військового часу

Єва Кулеша, доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту спеціальної педагогіки  Академії Спеціальної Педагогіки ім. Марії Гжегожевської, м. Варшава, Республіка Польща. Тема доповіді: “Завдання педагога-дефектолога в інклюзивній (відкритій) школі – нова модель навчання

Розклад конференції:

17листопада

8.30 – 09.00 Реєстрація учасників конференції

09.00 – 12.00 Пленарне засідання

13.00 – 17.00 Круглі столи